Zamanın etkilerine karşı koymak imkânsızdır. Fakat yavaşlatılabilir. Doğru bakım ve makyaj yöntemleri ile yaşınızdan çok daha genç görünmeniz mümkündür. Bunun için cilt tipinizi, cilt renginizi ve yüz şeklinizi tanımanız çok faydalı olacaktır. Gençlik dönemleri de kadınlar henüz zamanın etkilerini gizlemek gereksinimi duymazlar. Fakat yaş ilerledikçe birtakım makyaj hilelerine başvurulabilir. Yaşınız kaç olursa olsun makyaj öncesi, makyaj esnası ve makyaj sonrası kesinlikle uygulamanız gereken birtakım yöntemler mevcuttur.

 

Makyaj hileleri ile olduğunuz yaştan daha genç görünmeniz mümkün. 10 Yıl Genç Gösteren Makyaj Hileleri ile elde edebileceğiniz bu görünümün yöntemlerinden bahsedelim. Doğru adımlar izlenerek genç görünüm elde etmek mümkündür. İlk olarak yüzümüzü nemlendirmeliyiz. Yüz tipinize uygun bir kaş modeli belirledikten sonra bir kaş kiti ya da kalemi ile boşlukları doldurup şeklini vermeli akabinde kaş altlarımızı aydınlatmalıyız. Böylece daha gür ve kalkık kaşlara sahip olacak ve daha genç bir görünüm elde edeceğiz.

 

İkinci adım kaz ayakları. Göz çevresi kolay yağlanan bir yapıya sahip olduğu için kaz ayaklarını kesinlikle fondöten ile kapamamalısınız. Göz çevresine uygun üretilen kapatıcılar ile ufak bir uygulama yapın. Ardından topaklanmayı engellemek için çok az pudra uygulayın. Sonrasında hafif bir aydınlatıcı ile kaz ayaklarının görünümünü minimize edebilirsiniz. Burnunuzdan dudak kenarlarınıza inen ince çizgileri ise cildinizden bir ton açık kapatıcı ile kamufle edebilirsiniz. Dudak kenarlarınız için aydınlık etkisi veren kapatıcılar idealdir.