3D t-shirt modelleri dikkat çekicidir. T-shirlerde genellikle tek renk kullanılır. Bu renk üzerine getirilen motif renkten farklı olabilir, ancak t-shirtün daha inandırıcı olması için ona yakın bir tonda olması gerekir. En fazla hayvan motifi kullanılmaktadır. Büyük hayvanlarda, vücudunun tamamının kullanılması yerine sadece yüzü yerleştirilmektedir. Ancak daha küçük hayvanları tüm vücut olarak da yerleştirildiği modeller bulunmaktadır. Hayvanların dışında kemikler çok fazla kullanılmaktadır. Vücut içinin göründüğü hissi verilmeye çalışılır. Bunun içinde tam göbek kısmına gelecek şekilde ayarlanır.

 

Üst kısımda t-shirt normal şekilde görünür orta kısımda kemik görünür ve alt kısımda yine t-shirt olarak görünür. Diğer bir kullanılan motif ise kuru kafalardır. Karanlık bir his oluşturmak için siyah gibi koyu renkler üzerine yerleştirilmiştir. Çizgi film karakterleri de oldukça fazla göze çarpmaktadır. Herkes tarafından bilinen ve ünlü çizgi film karakterlerinin kafa kısmı olmadan vücut kısmı yerleştirilir. Ve vücut kısmının bitimi tam t-shirtün boyun kısmına gelir. Böylece o karakterin kafası giyen kişinin kafasıymış gibi görünür.

 

En fazla The Simpsons ve şirinler karakterleri üzerinde uygulanmaktadır. Kaslı vücutların ya da dolar detaylarının bulunduğu 3D t-shirt modelleri de tercih edilenler arasındadır. Ancak bunlar arasında en gerçekçi duran modelleri hayvan figürleri, çizgi film karakterler ve kemiklerdir. T-shirtte tek renk kullanılması daha fazla dikkat toplamaktadır ve inandırıcılığı arttıran etkenler arasındadır.